Kurumsal Pazarlama

  KURUMSAL PAZARLAMA ÇÖZÜM ORTAKLIĞI

KURUMSAL PAZARLAMA NEDİR?

İDE Kurumsal Pazarlama ile markaların sektörlerdeki rekabet koşullarından veya diğer sebeplerden satış yapamadıkları müşterileri firmaya kazandırır.

Sektörde markanın rakiplerine karşı üstünlük sağlamasını ve müşteriler nezdinde tercih edilmesini sağlayacak avantajlar paketi oluşturur ve markayı tercih sebebi yapar.

Aynı zamanda platform üyesi diğer markalarla sektörde fark yaratacak çapraz pazarlama kampanyaları düzenlenmesine destek olur.

NİÇİN KURUMSAL PAZARLAMA?

Günümüz ekonomisinde şirketler yoğun rekabet ortamı içindedir. Firmalar Pazar paylarını arttırmak ve müşteri sadakati yaratmak için farklı faydalar sunma ve alternatif satış kanalları yaratma arayışındadır.

İDE Kurumsal Pazarlama hizmetleri bu doğrultuda yaratıcı karşılıklı kazan kazan iş modelleri ve yaratıcı çözümleri ile firmalara rakiplerine karşı üstünlük sağlayacak ve yeni müşteriler kazandıracak çözümler üretir.

  KURUMSAL PAZARLAMA SİSTEM İŞLEYİŞİ

IFC, firmanın kurumsal bayisi statüsünde, müşterinin ihtiyacı olan kanallar veya müşteri / sektör özelinde firma satışlarını arttırmaktadır.

İde kurumsal bayilik temsil ettiği firmanın, ürün ve hizmetlerinin hedef firmalara satarken müşteriye ilave faydalar sunarak, rakiplere karşı üstünlük sağlamasında etkin rol oynamaktadır.

Karşı firmalara sağlanan faydalar medya bütçesi dışından firmanın ihtiyacı olan diğer harcama kalemlerinden de kullanılabilmektedir.

  KURUMSAL PAZARLAMA FAYDALAR

  1. Alternatif satış kanalı oluşturmak
  2. Rakiplere karşı rekabet üstünlüğü
  3. Yeni müşteriler kazandırması
  4. Network içinden çapraz pazarlama kurguları oluşturması
  5. Stratejik işbirlikleri gerçekleştirmek
  6. Müşteri sadakatinin arttırılması
  7. Pazar payının ve cironun arttırılması
  8. Stratejik öneme sahip müşterilerle çalışma imkanı

  KURUMSAL PAZARLAMA İŞ AKIŞI

  KURUMSAL PAZARLAMA FORMLAR

Kurumsal Pazarlama Form

SIKÇA SORULAN SORULARR (SSS)

IFC Kurumsal Pazarlama nedir?

İDE Finansal Çözümler; pazarlama danışmanlığı yaptığı kurumların satışlarında müşterilere ek avantajlar sunarak rekabette büyük bir fayda yaratarak satışları artırmaktadır ve yeni müşteriler kazandırmaktadır. Kurumsal Pazarlama bayi veya Pazarlama çözüm ortağı olarak Proje bazlı hedef müşteri gurubuyla sınırlı pazarlama faaliyetleri hizmeti sunmaktadır.

İFÇ Kurumsal Pazarlama ve yönetim danışmanlığı ne tür hizmetler sunmaktadır?

Ifc sektörel tedarikçi iş birlikleri oluşturulmaktadır. Bayilik anlaşması her sektörden bir yada iki firmaya geçmeyecek şekilde sınırlı sayıda tedarikçilerle yapılmaktadır. Müşteriler satınalma kalemlerini bizim anlaşmalı IFC tedarikçileri ile Yptığı toplam tutar üzerinden ek faydalar kazanmaktadır. Bunlar ek reklam bütçesi olabildiği gibi herhangi bir başka ihtiyacını karşılayabilecek ürün veya hizmeti kalemi olabilmektedir. Özetle IFC bayiliğini aldığı şirketin satışlarını arttırmak ve rekabette rakiplere karşı üstünlük yaratmak, tercih sebei oluşturmak adına birçok ek faydayı müşterilere sunmaktadır. Burada satılacak ürünlerin kalite ve aşırı yüksek fiyat sorunu olmadıkça, netice alınamayacak hiçbir sektör yoktur

Sistemden yararlanmak için nasıl bir yol izlemek gereklidir?

Web sitemizdeki formları doldurulduktan sonra Pazarlama ve satış departman yöneticileri ile sektörün swot analizi, rakip analizleri, hedef müşteri grupları, rekabet koşulları vb. hususlar çerçevesinde bir satış/pazarlama stratejisi oluşturulacaktır. Bundan sonra firmanın ilgili hedef müşterilere gitmeden önce kurumsal bayilik sözleşmesi imzalanmaktadır. Kurumsal Bayilik sözleşmesi belli bir müşteri grubu ile sınırlı imzaladığı durumlarda, İFÇ üyesi bir kurumsal satış potansiyeli ve ihtiyacı doğduğunda bayilik alınan firmaya proje ve marka bazlı onay alınarak ilerlenecektir

Çalıştığınız sektörler hakkında bilgi verir misiniz?

Bugüne kadar ağırlıklı olarak otomotiv, sigorta, bankacılık, akaryakıt, perakende, tekstil ve medya sektörlerinde tecrübemiz olmakla birlikte hizmetlerimiz ekonominin tüm branşlarını kapsamaktadır

IFC Platformundaki kurumlarla çapraz pazarlama kurgularının önemi nedir, nasıl yararlanabiliriz ?

Çapraz pazarlama kurgularında karşılıklı mutabık kalındıktan sonra ise hedef sonra ise hedef sektörün önde gelen markalarının yönetimleri ile görüşerek ortak kampanyaya ikna etmek için İFÇ’nin yetki ve sorumluluğunda olmaktadır. Bunu dışında İFÇ diğer markalar ile network ağımız içinden satışlarınızı artıracak çapraz pazarlama kurguları geliştirmek hizmetlerimiz içinde yer almaktadır

SSS Sizin Sorunuzu Cevaplamadı mı?

İşte bizimle iletişime geçmenin birkaç yolu

Desteğe mi ihtiyacınız var?

İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formumuz doldurarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İşlerinizi Kolaylaştırırız.

Finansal Çözüm hizmetlerini müşterilerimiz için kolaylaştırmak amacıyla altyapımızı, ürün ve hizmetlerimizi sürekli yenileriz. “Yorulmadan Hizmet” anlayışı ile müşterilerimizin, ve diğer tüm kanallarımızdan hızlı ve hatasız olarak hizmet almalarını sağlarız

Müşterilerimizi Dinleriz

Müşterilerimizin sorunlarını ve isteklerini bize her yerden ve her zaman iletmesini sağlayacak kanallar oluşturarak müşterilerimize düzenli olarak ulaşır, onları dinler ve memnuniyetlerinin en üst seviyede olması için çalışırız.